Dükkancık

Dükkancık: Türkiye’nin ilk kırtasiye otomatı

Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen ve “Dükkancık” adı verilen kırtasiye otomatı; genç-yaşlı, öğrenci-çalışan fark etmeksizin herkese hitap eden kırtasiye ürünlerinin, ihtiyaç duyulan yer ve zamanda karşılanmasını sağlıyor. 49 Kırtasiye A.Ş. tarafından hayata geçirilen kırtasiye otomatları; iş yeri, ortak çalışma alanı, akaryakıt istasyonu, vapur iskelesi, üniversite, havalimanı gibi insanların günlük rutin içinde bulundukları alanlarda, kırtasiye ürünlerine hızla ve kolayca ulaşılmasını sağlıyor. 7/24 açık kırtasiye dükkanı gibi hizmet veren otomatlarda, nakit ya da kredi kartıyla ödeme yapılabiliyor.

Otomatların içinde yer alacak ürünler, bulunduğu mekandaki kullanıcıların ihtiyaçlarına göre seçiliyor. Defterden silgiye, post-it’ten USB şarj kablosuna, kalemtraştan yapıştırıcıya pek çok ürün kırtasiye otomatlarında satışa sunuluyor. Otomatların vazgeçilmezi ise farklı renk ve işlevlerdeki kalemler… Otomatların ürün gamı, 49.com.tr üzerinden satışa sunulan Esselte, Leitz, Bic, Uniball ve Mas gibi tanınan, güvenilen ve sevilen markalara ait 15 binden fazla kırtasiye ürünü içerisinden seçilerek özelleştirilebiliyor.

49 Kırtasiye A.Ş. tarafından hayata geçirilen Dükkancık, 1 yıllık ArGe sürecinin sonunda, ilk olarak Koç Üniversitesi’nin Girişimcilik ve Araştırma Merkezi KWORKS’teki genç girişimciler tarafından deneyimlendi. Kırtasiye otomatları şimdilik BP istasyonlarında (İstanbul’da Avcılar, Bayrampaşa, Bostancı, Fenerbahçe, İçerenköy, Kadıköy, Kağıthane, Maslak, Üsküdar, Zekeriyaköy), İDO iskelelerinde (İstanbul’da Yenikapı, Kadıköy, Bostancı, Bakırköy ve Bursa iskelesinde), Workinton şubelerinde (İstanbul’da Levent, Kozyatağı, Maslak, Galata ve İzmir’de) hizmet veriyor.